Favorit z Rovně odjíždí s prázdnou

7. 4. 2012

Újezdskému mužstvu stále ještě chyběl distancovaný střelec Doležal. Domácí hráči měli  první poločas mírnou převahu, kdy si ovšem nevytvořili žádnou vyloženou šanci. Za zmíňku stojí snad jen pokus Tomáše Bendžíka z přímého kopu, který šel těsně nad brankou hostů a tvrdá střela z dalekonosného přímého kopu  provedeným Martinem Černým, která skončila těsně vedle levé tyčky.   Ještě náznak šance měl Hladík, ke kterému dostal odražený míč, ale jeho střela branku neohrozila.  Na druhé straně  zaváhání Rambouska  včastným vyběhnutím vyřešil bezchybně chytající Jandák.

Druhý poločas začal v obdobném duchu, ale v jeho desáté minutě se již skóre měnilo. K rohovému kopu se postavil Honza Rozsévač, kdy tento odrazili hráči Rovně  pouze za malé vápno k neobsazenému Rusínovi, který propálil vše co mu stálo v cestě 1:0. Poté hosté  náš tým přitlačili na jejich vlastní polovinu. V jejich obraně však vznikala okénka a náš tým mohl svůj náskok navýšit. Po gólu volala hlavně akce Hataše, který našel na hranici vápna neobsazeného Kubu Petříčka, který vyprášil hostujícímu brankáři pouze chrániče.  Do slibné příležitosti se dostal i J.Rozsévač, který byl v pokutovém území  nedovoleně zastaven, kdy píšťalka zůstala němá. Velmi dobrou příležitost ke vstřelení rozhodující branky měl i Rusín, ale místo přihrávky před prázdnou branku Hladíkovi, volil střelu, se kterou neuspěl.  Hosté hrozili hlavně z přímých kopů, ale Jandák s obranou byli pozorní. Jediný náznak větší šance přišel ze strany soupeře po ne příliš povedené malé domů. Vše ovšem dopadlo pro domácí dobře a tak se mohl radovat z nečekané výhry nad favoritem utkání. V závěru utkání někteří z hráčů neunesli první prohru s naším týmem a zbytečně a nesportovně opláceli.

V dresu domácích spolehlivě zachytal  Jandák a  vynikl stoper Jirka Petříček.