Holomajzna na sněhu

27. 10. 2012

Zcela zasněžené hřiště rozhodčí uznal k údivu všech hráčů za způsobilý terén pro fotbal, který se ovšem na těžkém terénu vůbec nehrál. Na hřišti vidělo několik málo diváků, kteří si našli na fotbalový stadion cestu i za zcela nepříznivého počasí  jenom dokonalou holomajznu a bitvu o každý balón, jenž v žádném případě nepřípomínal zápas okresního přeboru. Do vedení šli hosté, kteří v sedmé minutě zaskočili střelou z dálky domácího Hývla v brance 0:1. Domácí ovšem vyrovnali, kdy si se svým strážcem poradil Zimy, který posadil centr na hlavu Hladíka a ten uklidil trkancem míč za pravou tyčku dašické branky 1:1. Poté si oba plejeři vyměnili role. Tentokrát centroval z přímého kopu Hladík a Zima hlavičkou poslal domácí do těsného vedení 2:1. Hostující hráči reklamovali faul na golmana, ale hlavně ten může spytovat svědomí, že podcenil gólovou přihrávku Hladíka.

Druhý poločas hosté opět srovnali krok. Strážce domácí branky vyrazil míč a nikým nehlídaný dašický hráč  dorazil do prázdné branky 2:2. Poté se na hřišti odehrávala parodie na fotbal, při níž nebylo nouze o úsměvné momenty. Domácí spíše hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali se na brejky, přičemž několik slibných se díky terénu nepodařilo dotáhnout do konce. Při jedno přečísléní však utek M.Rozsévač a centrem hledal před brankou osamoceného Zimu. Centr však svého adresáta nenašel a to díky zahrání rukou dašického stopera, která byla nepřehlédnutelná. domácí hráči poté několik minut hledali značku pokutového kopu. Po najití si na její značku postavil míč Hladík, který prokázal pevné nervy a poslal domácí do vedení 3:2.  V závěru po centru Hladíka překonal patičkou Zima dašického golmana, ale jeho pokus skončil na břevně. K dorážce se dostal M.Rozsévač, který z metru míč do sítě neposlal. Toho moli domácí litovat, ale střelu dašického hráče do růžku  exluzivním zákrokem zneškodnil tygřím skokem Hývl, který tak v závěru podržel svůj tým.

Někteří hráči odnesli zápas omrzlinami nohou, takže přeji aby všichni zúčastnění byli zdravotně v pořádku.