Jdi na obsah Jdi na menu

Janošíci z Újezda rozdávali

10. 10. 2010

Oproti minulému týdnu tým Újezdu  postrádal Svatoně, který ještě nedoléčil zranění ze zápasu s Opatovicemi, Kolína jehož nepustili do hry pracovní povinnosti a dlouhodobě zraněného Tomáše Bendžíka.  Hostující hráči vstoupili do zápasu velmi ospale a lehkovážně, čehož využili domácí hráči k mírnému tlaku, z kterého si vytvořili i několik slibných náznaků šancí.  Gól však padl  až po špatném bránění pravého záložníka Chvaletic, který téměř nikým neatakovaný projel celou polovinou  újezdeckých a podél neideálně  vyběhnutého golmana otevřel překvapivě skóre zápasu.  Poté se již hráči Újezda začali pomalu probírat ze snu, že jsou neporazitelní borci a začali přehrávat domácího soupeře. Chvilkový tlak využili plejeři Újezda ke srovnání skóre zápasu, to Svoboda povodil dva domácí obránce a  před osamocenou branku přihrál svému parťákovi z útoku Černému, který se trefil do černého.

Z prvního poločasu se hráči Újezda neponaučili a do druhého poločasu  vstoupili  ještě hůře než-li první poločas.  Téměř to vypadalo, že si o poločasu vzali léky pro lepší spaní. Chvaletice tohoto špatného přístupu újezdeckých k zápasu využili a ihned od začátku si vytvořili několik slibných gólových příležitostí, které však nedokázali v gól přetavit.  Varování však újezdeckým hráčům nestačilo a tak opět předváděli hru  bez pohybu, bránění, nasazení a přesné přihrávky.  Chvaletice tak za nedlouho skutečně udeřili a vlažnou hru újezdeckých potrestali 2:1 a nezůstalo jen u toho. Zanedlouho se  nechali dva bránící hráči  lehce oklamat v pokutovém území útočníkem Chvaletic, kterého již zastavil pouze za cenu faulu Zima a kopala se penalta, kterou se štěstím domácí proměnili 3:1.  Hřebíček do rakve Újezda v podobě posledního gólu zatloukli opět domácí, kteří uzavřeli účet zápasu na konečných 4:1.  Za druhý poločas si újezdečtí vytvořili pouze jednu  brankou příležitost a to za stavu 2:1, ale Doležal bohužel tuto neproměnil.   Vítězství chvaletických fotbalistů lze díky nezodpovědnému výkonu Újezda právem označit za zasloužené.  Hoši  z Újezda chtělo by to zůstat nohama na zemi a držet se bojovného výkonu, který v letošní sezóně vedl vždy k bodovým ziskům. Bohužel za zápas ve Chvaleticích nelze nikoho pochválit.