Góly:  21´ Zima, 34´ Jakub Petříček, 62´ Ondřej Bendžík

Sestava:   Jandák – Firbas, Černý, Jiří Petříček, Ondřej Bendžík

Huňáček, Tomáš Bendžík, Jakub Petříček, Bosman

Michal Rozsévač, Zima

(Šebek, Ondřej Rozsévač, Moravec)

Sobotní mrazivý podvečer nachystal v Ohrazenicích další přípravné utkání našeho „A“ týmu. Oproti minulému střetnutí byl náš kádr v lepší kondici, ale i přesto chyběli např. Hataš, Hladík, Vohralík, Hyvl a další borci.  Do první velké šance utkání se řítil hostující forvard, který postupoval sám na Jandáka, jenomže jeho lob provětral pouze ochrannou síť. O minutu později mohlo platit „nedáš-dostaneš“, a sice když Huňáček po svém úniku naservíroval balon na penaltu M. Rozsévačovi, ale ten nepochopitelně selhal v koncovce. V 10. minutě padla první branka utkání, když se prosadil náš soupeř z Libišan. Nepříliš razantní střela z hranice velkého vápna skončila v síti a náš gólman se musel červenat – 0:1. Neuběhly ani dvě minuty a po chytré kombinaci ve středu hřiště hosté dovezli míč až do kuchyně – 0:2. Ovšem to nebylo všechno, protože záhy se skóre utkání měnilo znovu. Tentokrát tomu předcházela individuální chyba v obraně, kterou soupeř nemilosrdně potrestal – 0:3. Šance na zvrat svitla hned po pěti minutách, kdy Šebek prostrčil na Bosmana a ten předložil Zimovi na zlatém podnose – 1:3. Po půlhodině hry začaly hru narušovat i emoce některých jedinců a na hřišti se začalo přiostřovat. Z další branky se radovali hostující „plejeři“ ve 34. minutě, kdy „výstavním bodýlkem“ o tyč zvyšovali již na 1:4. Ovšem radost Libišanských fans netrvala dlouho, poněvadž téměř vzápětí přišla rychlá odpověď. Firbas posunul na Huňáčka, který zatáhl míč po lajně až do vápna a předložil gólovou přihrávku Petříčkovi – 2:4.   Tečku za prvním poločasem však udělal lídr 3. třídy Holicko, a sice když se po kombinaci ve vápně prosadil jedovatou pumelicí hostující snajpr Brož – 2:5. Stínem první půle bylo kromě výsledku také odstoupení Jirky Petříčka a Huňáčka kvůli zdravotním problémům s kolenem. Druhou půli brankově načal v 62. Minutě Ondra Bendžík, kdy po výstavním centru od svého bráchy s přehledem přeloboval hostujícího strážce svatyně – 3:5. Ihned po rozehrávce hosté mohli svůj náskok opět navýšit, ale tentokrát se vytáhl náš gólman s velmi vydařeným zákrokem. Další velkou šanci měli naši čutálisté. Zima vybídl do sóla Ondru Rozsévače, který však v souboji proti soupeřově gólmanovy neuspěl. Poslední změnu skóre ve stavu na světelné tabuli nabídla 69. minuta. Po šťastném odrazu na hranici vápna se k míči dostal hostující útočník a pohotovou střelou k tyči uzavřel dnešní brankový zápis. Do konce utkání si naši borci vypracovali ještě tři velké šance, ale bohužel nám nebylo v koncovce přáno. Na druhé straně stojí za zmínku ještě štiplavá jedovka v podání našeho ex-hráče Jendy Rozsévače („přeběhlíka“), která před Jandákem solidně zaplavala, ale naštěstí si s ní náš lapák poradil.   Závěrem lze utkání hodnotit jako přínosné přípravné utkání s kvalitním soupeřem. Taktické nedostatky, nedisciplinovanost některých jedinců, lehkovážné herní prvky a další aspekty si rozebere trenér s hráči na středečním tréninku při video rozboru, takže doufejme, že poznatky z tohoto utkání posílí náš mančaft do další fáze přípravy J   L.