Větší vůle po vítězství a bojovnost uspěla

23. 8. 2009
Domácím se podařil začátek utkání, kdy se ke střele po zbytečné ztrátě ve středu hřiště dostal domácí plejer, jehož střelu na velmi kluzkém terénu hostující golman nezkrotil a domácí šli z dorážky do vedení 1:0. Poté se probudil celek Újezda a dvacet minut vyučoval soupeře.  Skóre zaslouženě vyrovnal Matys, který z přímého kopu rozvlnil síť1:1. Skóre otočil ve prospěch hostujícího celku Strnad, jenž si naběhl na milimetrový pas Hladíka 1:2.  Domácí však nesloužili zbraně a vytvořili si drtivý tlak, který ovšem v gól nepřetavili. V těchto chvílích podržel tým mladý Hyvl v brance a když již byl náš golman překonaný zastoupil za něho na brankové čáře Černý. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:2.
     Druhý poločas si bohužel hráči Újezda přestali plnit svoje úkoly a pokyny trenéra a svoji nezodpovědností pustili soupeře do zbytečného tlaku. I tak mohl Újezd zvýšit svůj náskok asi na již rozhodujícíh jedna tři, ale to by musel Strnad nahrát před zcela osamocenou branku  Hladíkovi. Místo toho však zvolil individuální akci, kterou pokazil. Otřepané nedáš dostaneš se tak opět naplnilo. Rychlý brejk do otevřené obrany a centorvaný míč před zcela odkrytou brankou zastavil ve skluzu rukou Zima  (ve skluzu se mu míč odrazil od nohy na ruku) a kopala se penalta, s kterou domácí hráč naložil zkušeně 2:2.  Poté existoval na hřišti již jen celek domácích, jenž nebyl příliš fotbalový, ale toto nahrazoval svou maximální bojovností.  Újezd měl již jedinou šanci a to když střelu Bendžíka zázračně vyškrábl na roh domácí golman.   Zasloužené vítězství domácích zařídili dezorientovaní hráči Újezda, jenž se navzájem srazili v pokutovém území. Po jejich pádu na zem zůstal míč osamocen na velkém vápně, kterého se zmocnil zadarmo domácí útočník, jenž nedal Hyvlovi šanci 2:3.